Изнајми Стан во Скопје

Понуда: Широк спектар на станови, куќи и деловни објекти за изнајмување и продажба во Скопје. Изнајми стан во Скопје преку нашата агенција.

Сите Станови за Изнајмување


Продажба на Станови во Скопје / Купи Стан

Продажба Станови Скопје / За Продавање: Станови, куќи и деловни објекти во Скопје. Купи стан во Скопје преку нашата агенција.

Сите Станови за Продажба

Iznajmi Kuka Skopje

Изнајми Куќа во Скопје

Покрај станови, за изнајмување и продажба нудиме Куќи во Скопје, деловен простор / канцелариски простории.

Голем избор на куќи за изнајмување и продажба во Скопје во секоја населба: Ѓорче Петров 2 и 1, Хром, Порта Влае, Карпош 1, Карпош 2, Карпош 3, Карпош 4, Даме Груев, Кисела Вода, Волково, Нерези, Козле, Капиштец, Визбегово, Бардовци, Момин Поток, Тафталиџе 2 и 1, Центар, Дебар Маало, Црниче, Аеродром, Ново Лисиче, Кисела Вода, Последна Петка, Сопиште, Соње, Бутел 2 и 1, Радишани, Скопје Север, Гази Баба, Автокоманда, Илинден, Петровец, Маџари, Стајковци, Сингилич, Чаир, Арачиново.

Најпопуларни, најчесто бирани населби за сите видови објекти се: Центар, Карпош, Аеродром, Кисела Вода.

Stanovi so Pogled Skopje

Kуќа или стан?

Кога станува збор за решавање на станбеното прашање, добро е да се земат во предвид неколку параметри:

1. Одржување
За разлика од становите, кои лесно се чистат, одржување на куќата бара повеќе време особено ако имате голем двор.

2. Удобност
Во стан можете да уживате доколку немате големи барања но за куќата се вели дека е кралица на удобноста, бидејќи нуди мир, можност да останете сами, да уживате во приватноста, да пиете кафе во дворот, да се сончате, да си играте со вашето милениче. Имате и подрум во кој можете да ги оставате и непотребните работи, поткровје во кое ќе го сместите старото бебешко креветче и секако обезбедено ви е и место за паркирање.

3. Начин на живеење
Станот е идеален избор за сите оние кои водат активен живот со забрзано темпо. Kуќата останува идеален избор за фамилијарните луѓе кои куќата ја сметаат за свое гнездо и одвај чекаат да завршат со дневните обврски и да се вратат во својот “храм”.

4. Трошоци
Ако сакате да заштедите, тогаш изберете живот во стан, бидејќи месечните трошоци за негово одржување се релативно пониски. Ако не друго, ќе ги избегнете високите сметки за греење. Плаќањето на “потребите” на куќата, ќе ве чини поскапо, бидејќи таа постојано бара вложување во неа, па затоа се вели деке куќата е како дупка без дно. "Соларни Панели" се одличен начин да се намалат трошоците.

5. Понуда и Побарувачка
Понудата на станови е многу поголема, и генерално за нив постои и голема побарувачка. Понудата ја намалува цената на становите, бидејќи секогаш се бараат функционални и не премногу големи станови. Проблемот со куќите е што старите треба да се реновираат, а за тоа се потребни многу пари, а новите куќи најчесто се големи и со самото тоа и скапи.

Изнајмување и Продажба на Станови во Скопје и С. Македонија

На територијата на Скопје

Нудиме голем избор на Станови во Скопје за Изнајмување и Продажба, како и продажба на станови во изградба. Становите се наоѓаат на сите популарни локации во и околу Град Скопје: Водно, Центар, Капиштец, Карпош, Аеродром, Лисиче и Ново Лисиче, Џевахир, Црниче, Соње, Сопиште, Илинден, Бутел, Скопје Север, Тафталиџе, Ѓорче Петров, Порта Влае и Влае, Хром, Сарај, Злокуќани, Визбегово, Чаир.

Покрај станови, нашата понуда опфаќа куќи и деловен простор за продажба и изнајмување.

Контактирајте нѐ на телефон: 076 88 33 05 (Stanovi Skopje)

Тагови (Tags):

Tags: Prodava stan, Stan na ubava lokacija, Stan vo Kisela Voda, Prodavam stan Crnice, prodazba na stanovi vo Centar, Top funkcionalen stan Kozle, Luksuzni stanovi Skopje, Stanovi za prodazba Novo Lisice, Novi stanovi Skopje, Stanovi za izdavanje Skopje Centar, Novi stanovi Karpos, Mali stanovi Skopje, Luksuzno ureden stan Kapistec, garsonjeri, Nedviznosti Skopje, Prodazba na novi stanovi vo Skopje Aerodrom, Prodazba na stanovi vo Debar Maalo, Stanovi vo gradba Skopje Centar, Stanovi vo gradba Taftalidze, Novi zgradi Skopje, Prodazba na kuki vo Skopje, Luksuzni kuki vo Skopje, Iznajmuvanje vili Skopje, Vila za zabavi Skopje, Se izdava vila so bazen, Vikendici za prodazba, Stanovi pod kirija Skopje Karpos, Izdavanje kuki vo Skopje, Iznajmuvanje kuka so bazen, kuka so bazen vo Bardovci , Luksuzni kuki vo Zlokukjani, Se prodava plac Zdanec, Agencija za nedviznosti Skopje, cetvorosobni stanovi skopje, trosobni stanovi skopje, dvosobni stanovi skopje